ویژگی های کلیدی یک اپلیکیشن موبایل خوب

ویژگی های کلیدی یک اپلیکیشن موبایل خوب

در جامعه امروزی که استفاده از اپلیکیشن های موبایلی بسیار رواج پیدا کرده و از روزمره های زندگی امروزی شده است خوب است بدانید که یک اپلیکیشن موبایل خوب چه ویژگی هایی دارد.

اپلیکیشن موبایلتوجه به اهداف اپلیکیشن موبایل و کاربران آن

در ابتدا در نظر داشته باشید که کاربر استفاده کننده از اپ چه شخصی و در چه جایگاه اجتماعی است و انتظارات او از استفاده از این اپلیکیشن موبایل چیست؟ و اینکه این اپ قرار است چه کمکی به وی کند؟ به عنوان مثال در طراحی یک اپ بازی باید یکسری قواعد رعایت شود تا کاربر را به خود جذب کند و شامل موارد گرافیکی و رنگ بندی های متنوع باشد. در حالی که یک اپ فروشگاهی باید ظاهری رسمی داشته باشد و بخش بندی های مختلف را شامل شود. در عین حالی که رابط کاربری راحتی داشته باشد چرا که کاربران این اپلیکیشن ها اینچنین خواسته هایی دارند.

اپلیکیشن موبایلاپلیکیشن موبایلپوشش‌دهی هر دو سیستم اندروید و iOS

بیش از ۹۰% دستگاه‌های هوشمند این دو پلتفرم را شامل می‌شوند. پس به اجرا در آمدن اپلیکیشن بر روی هر دو پلتفرم ویژگی مهمی به حساب می آید. لازم به ذکر است که چهارچوب توسعه کراس-پلتفرم‌های مدرن (PhoneGap, ReactNative, NativeScript) سبب صرفه جویی در هزینه‌، زمان و نیروی انسانی می‌شود ، کمک می‌کند تا استارتاپ‌ها در بودجه خود صرفه‌جویی کنند و سبب دستیابی به ویژگی بعدی این لیست هم خواهد شد.

 اپلیکیشن موبایلامنیت

این ویژگی برای توسعه اپلیکیشن‌های تخصصی در صنایعی چون سلامت و مدیریت دستگاه‌های تلفن همراه که حفظ اطلاعات محرمانه قانونی اهمیت بالایی دارند، بسیار واجب و حیاتی است.  این باید یکی از الزامات اولیه مورد بحث با تیم برنامه نویسی شما باشد .

اپلیکیشن موبایلکارکرد آفلاین

به طور طبیعی، بسیاری از اپلیکیشن‌ها برای در دسترس بودن اتصال به اینترنت تکیه می کنند. با این حال، دسترسی به ویژگی ها و محتوای در حالت آفلاین است باید داشته باشند حتی در سیستم های پیچیده شرکت های بزرگ. البته امکان دارد دسته‌بندی دقیق ویژگی‌ها به دلیل تخصصی بودن موضوع کاری دشوار باشد.

اپلیکشن موبایلشبکه های اجتماعی

قرار دادن امکان اشتراک گذاری به یکی از سرگرمی های متداول بین کاربران تبدیل شده است که باعث میشود محتوا شما را به دوستان آشنایان خود و شبکه های اجتماعی معرفی کند و یا امکان ثبت‌نام کاربران را با دو کلیک ساده امکان پذیر کند. کاربران انتظارات بالایی از این بخش دارند شما باید به گونه ای عمل کنید که کاربران به اپلیکیشن شما علاقمند شوند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *