چگونگی دریافت ای نماد

چگونگی دریافت ای نماد

نماد اعتماد الکترونیکی (ای نماد) چیست؟

ای نماد یا همان نماد اعتماد الکترونیکی نشانه‌اي نمادين است که مرکز توسعه تجارت الکترونیکی (وابسته یه وزارت صنعت، معدن و تجارت)  به کسب و کارهای مجازی مجاز اعطا می نماید. این نماد که به منظور احراز هویت و صلاحیت کسب و کارهای مجازی (سایت های اینترنتی یا اپلیکیشن موبایل) اعطا می شود می تواند موجب نوعی اطمینان خاطر در مشتریان شود و کاربران با آسودگی و اطمینان از سایت مورد نظر خود خرید نمایند. از طرف دیگر استفاده از این نماد می تواند با سامان دهی کسب و کارهای اینترنتی (سایت های اینترنتی یا اپلیکیشن موبایل) محیط امن تری را به منظور انجام مبادلات در فضای مجازی ایجاد نموده و احتمال کلاهبرداری را کاهش دهد. در ادامه به ارائه توضیحاتی درمورد مزایای ای نماد و شرایط اخذ آن خواهیم پرداخت.

مزایای داشتن ای نماد:

  • ایجاد حس اطمینان در مشتریان با مشاهده رسمی و معتبر بودن وب سایت ما
  • جلوگیری از اینکه دیگران با استفاده از نام و اعتبار شرکت ما محصولات خود را به فروش برسانند
  • حفظ حریم شخصی کاربران و اطلاعات مهم آنها
  • افزایش ایمنی تراکنش ها با ملزم شدن مشتریان به رعایت قوانین خرید اینترنتی

شرایط گرفتن نماد اعتماد الکترونیکی

از آنجا که نماد اعتماد توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیک ( www.enamad.ir ) که یک سازمان دولتی است، اعطا می شود گرفتن آن تابع برخی قوانین و ضوابط است که در ادامه با آنها اشاره می کینم.

1- ای نماد صراف به سایت هایی تعلق می گیرد که در آن کالا یا خدمتی ارائه شده و مشتری بتواند آن را خریداری نموده و هزینه آن را پرداخت نماید. بنابراین چنانچه در وب سایتی، کالا و خدمتی برای فروش عرضه نشده باشد، مشمول نماد اعتماد الکترونیکی نمی باشد. یا اینکه اگر در سایتی صرفا اطلاع رسانی درمورد کالا و خدمت قابل عرضه در شرکت بیان شده باشد اما امکان انجام سفارش و خرید وجود نداشته باشد امکان اخذ ای نماد برای آن وجود ندارد.

2- چنانچه یک شخصیت حقوقی قصد درخواست ای نماد را داشته باشد می بایست ابتدا مطابق با قوانین و مقررات به ثبت رسیده و سپس برای اخذ نماد اعتماد اقدام نماید.

3- دامنه ای که برای آن درخواست ای نماد می شود میبایست در اختیار شرکت یا مالک شرکت باشد.

4- دریافت ای نماد دو ستاره نیازمند ارائه مدارک گواهینامه ssl نیز می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *